Opcje przeglądania
Dostępność
Nowość
Promocja

Imadła maszynowe wykorzystywane są głównie na frezarkach i szlifierkach. Cechuje je solidna budowa, zwarta konstrukcja oraz duża siła zacisku. Ze względu na materiał korpusu, imadła możemy podzielić na: żeliwne, stalowe, aluminiowe.

Imadło maszynowe może być zamocowane bezpośrednio na stole obrabiarki lub pośrednio, tzn. z podstawą, gdy zachodzi potrzeba ustawienia imadła pod wymaganym kątem względem osi poziomej stołu, czyli użycia go jako imadła obrotowego.

Możemy wyróżnić natępujące typy imadeł:

imadła do rur,
imadła wiertarskie,
imadła kątowe,
imadła obrotowe,
imadła precyzyjne do frezarki.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Imadła maszynowe. Przydatne podczas obróbki mechanicznej

Gdzie sprawdzają się imadła maszynowe? To bardzo proste – zadaniem tych urządzeń jest unieruchomienie przedmiotu, który podlega obróbce mechanicznej. Co więcej, imadła mogą być obracalne i stałe w płaszczyźnie poziomej lub pionowej. Omawiany sprzęt jest wręcz nieodłącznym elementem obróbki skrawaniem w każdym warsztacie. Co zrozumiałe, należy korzystać z w pełni sprawdzonych i użytecznych przedmiotów. W innym wypadku imadła nie sprawdzą się w swojej roli, uniemożliwiając dokładne wykonanie powierzonej pracy. Nie musisz się jednak martwić. W omawianej kategorii znajdziesz tylko najlepsze produkty.

Imadła maszynowe. Co warto o nich wiedzieć?

Jak już zostało wyjaśnione, imadła maszynowe posiadają jeden ważny cel. Urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mocno trzymać przedmiot między szczękami, przez co pozostaje on całkowicie unieruchomiony. Pozwala to przeprowadzić dokładny proces obróbki konkretnego materiału. Imadło jest potrzebne w takich czynnościach jak na przykład frezowanie. Bez niego przerabiany element zostałby niepotrzebnie obrócony lub nawet wyrzucony. W imadle mocuje się między innymi stal, aluminium, czy też drewno.

Bogata i przemyślana oferta. Zainwestuj w imadła maszynowe

Co konkretnie możemy zaoferować? Należy spojrzeć na przykład na imadła maszynowe pochylne, kołyskowe 125 x 100 mm. Są wykonane z wysokiej jakości żeliwa. Co więcej, cechują się sztywną i niesamowicie wytrzymałą konstrukcją. Bez problemu da się je wykorzystać do pracy na szlifierkach, frezarkach i wiertarkach. Wyróżnić należy też imadło obrotowe ze szczękami zaciskowymi. Zastosowano tutaj stal hartowaną, która zachwyca dużą odpornością na złamania. Zaletą jest też duża, utwardzona powierzchnia kowadła, a także wymienne szczęki, ze żłobionymi zębami.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

577 501 525

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl