Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Jaka wiertarka stołowa? Zapoznaj się z potrzebnymi informacjami 0

Czym charakteryzuje się wiertarka stołowa? Należy zaznaczyć, że jest to urządzenie stacjonarne, ustawione na stole, które wyróżnia się działaniem podobnym do innych sprzętów ręcznych. Ma jednak jedną, istotną zaletę. Pozwala wywrzeć stały i silny nacisk na wierconą powierzchnię, nie korzystając z siły użytkownika. Nadają się więc perfekcyjnie przy pracach trudnych oraz wymagających szczególnej precyzji. Jaka wiertarka stołowa będzie najlepszym wyborem? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź na to pytanie.

Wiertarka stołowa. Co warto o niej wiedzieć?

Już na wstępie trzeba podkreślić, że nadrzędną cechą wiertarki stołowej jest ich pionowa konstrukcja. To zaś znaczy, że swoim wyglądem diametralnie różnią się od klasycznych, ręcznych wiertarek. Zamiast dostępnej w zwykłych modelach, pistoletowej rękojeści, a także uchwytu bocznego, dostępny jest korpus zamontowany do metalowej kolumny. Dzięki temu cała konstrukcja pochwalić się może stabilnością i wytrzymałością.

Głowica robocza wiertarki stołowej jest z kolei zaopatrzona w specjalny trzpień, który posiada uchwyt do montażu wierteł. Warto zauważyć, że omawiany trzpień da się wysuwać . Ten element także powoduje, że wiertło można skierować ku dołowi pod perfekcyjnie prostym kątem. Maszyna zasilana jest prądem, silnik zamontowano zaś po stronie kolumny przeciwległej do głowicy roboczej. Co więcej, w obudowie znajduje się pas transmisyjny, przekazujący napęd silnika do głowicy.

O czym jeszcze warto wiedzieć? Wiertarki stołowe dysponują przełącznikami kierunku obrotów. Są w stanie się również pochwalić opcjami umożliwiającymi ustawienie stałej głębokości wiercenia. Należy pochylić się nad ostatnią kwestią, ponieważ to istotny element omawianych urządzeń. Dzięki konkretnym możliwościom, wiertarka jest w stanie wykonać dużą liczbę precyzyjnych, a przy tym identycznych nawiertów o takiej samej głębokości.

Kolumna wiertarki stołowej jest stale przymocowana do jej podstawy. Dysponuje również intuicyjnym pulpitem roboczym. Tą częścią da się przecież manewrować, przesuwając ją w dół, czy też w górę. Ponadto pulpit można zablokować na dowolnie wybranej wysokości. Przez to dostępna jest ogromna precyzja działań, co z pewnością przydaje się podczas pracy.

Do czego służy wiertarka stołowa? Warto o tym wiedzieć

Wiesz już jak wygląda i czym charakteryzuje się wiertarka stołowa. To jednak nie koniec. Do czego można wykorzystać to niezwykle przydatne urządzenie? Elektronarzędzie przydaje się do wiercenia w drewnie, tworzywach sztucznych lub metalu.

Oprócz standardowych wierteł w uchwycie wiertarki da się też zamontować dodatkowe akcesoria. Mowa między innymi o sedniku (który pozwala wycinać okrągłe gniazda), a także otwornicy (służącej do wykonywania otworów o kilkucentymetrowych średnicach. Na pewno zaciekawi cię fakt, że wiertło da się zastąpić końcówką do gwintowania.

Jaka wiertarka stołowa? Zwróć uwagę na jej przeznaczenie

Na pewno zadajesz sobie pytanie – jaka wiertarka stołowa będzie najlepszym i najrozsądniejszym wyborem? Na początku warto określić jakie materiały zostaną poddane obróbce. Zamierasz wiercić wyłącznie w drewnie? Nie ma sensu wybierać modeli, które sprawdzają się przede wszystkim w pracach nad metalami i tworzywami sztucznymi. Jeśli jednak zakres Twoich obowiązków jest szerszy, to dobrze jest się zastanowić nad bardziej uniwersalnym narzędziem.

Niezwykle istotną rolę odgrywają też wszelkiej maści parametry. Moc wiertarki stołowej określa na przykład efektywność silnika. Im większa moc, tym z twardszym materiałem poradzi sobie określona wiertarka stołowa. Trzeba też podkreślić, że duża wartość tego parametru pozwala na montowanie większych wierteł, co umożliwia tworzenie otworów o większych średnicach. O czym jeszcze warto wspomnieć? Nie można zapominać, że duża moc gwarantuje wysoką jakość silnika.

Kolejną rzeczą jest prędkość obrotowa wiertarki stołowej. Wielkie znaczenie ma tutaj zarówno minimalna, jak i maksymalna wartość omawianego parametru. Dlaczego? Ponieważ twardsze materiały, na przykład metal, wymagają wiercenia na niższych obrotach. Drewno zaś na wyższych, gdyż taka opcja pozwala na szybką obróbkę materiałów miękkich.

Najlepsza wiertarka stołowa? Podejmij właściwą decyzję!

Aby wybrać najlepszy możliwy sprzęt do domu, należy zastanowić się nad kilkoma ważnymi aspektami. Zdecydowanie wybór odpowiedniego urządzenia jest w stanie przysporzyć trudności, szczególnie początkującym majsterkowiczom. Pamiętaj więc, że do prac domowych oraz hobbystycznych wystarczy wiertarka charakteryzująca się mocą w przedziale od 300 do 600 W.

W naszym sklepie znajdziesz produkty, które spełnią wszelkie wymagania. Przykładem niech będzie urządzenie Zipper ZI-STB13T, cechujące się niską wagą, małym zapotrzebowaniem na miejsce, czy też doskonałą stabilnością. Maksymalna wartość wiercenia to 13 mm. Warto też wymienić praktyczną dźwignię z trzema ramionami ze skalowaniem głębokości wiercenia. Co zaś z ceną? W przypadku całego asortymentu stawiamy na atrakcyjność dla klienta.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

577 501 525

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl